صفحه اصلی مقالات فیلم توسعه‌دهندگان

فیلم توسعه‌دهندگان

فیلم توسعه‌دهندگان

نویسنده :

پاسخ به سؤال «چه افرادی باید به سراغ تماشای Devs بروند؟» به مراتب ساده‌تر از حد انتظار بسیاری از مخاطبان است. چون هرکس که فیلم‌های Ex Machina و Annihilation را دوست داشته باشد، عملا راهی جز تماشای این مینی‌سریال

الکس گارلند

بازیگران: سونویا میزونو، نیک آفرمن و جین ها

درصد رضایت منتقدان در راتن تومیتوز: ۸۳%

پاسخ به سؤال «چه افرادی باید به سراغ تماشای Devs بروند؟» به مراتب ساده‌تر از حد انتظار بسیاری از مخاطبان است. چون هرکس که فیلم‌های Ex Machina و Annihilation را دوست داشته باشد، عملا راهی جز تماشای این مینی‌سریال هشت‌قسمتی الکس گارلند یعنی خالق آن محصولات سینمایی ندارد. پروتاگونیست اصلی Devs یک مهندس نرم‌افزار جوان به اسم لیلی چن است که برای شرکتی بسیار پیشرفته در حوزه‌ی تکنولوژی با نام Amaya کار می‌کند. پس از آن که همگان از خودکشی مرد مورد علاقه‌ی او می‌گویند، لیلی کم‌کم متوجه مواردی می‌شود که وی را وادار به پذیرش تفکراتی خطرناک درباره‌ی شرکت خواهند کرد. همین هم شرایط لازم برای پیدا شدن راه‌های منتهی به بخشی به‌خصوص و کمتر شناخته‌شده از Amaya توسط او را فراهم می‌آورد؛ بخشی از شرکت با نام Devs که مستقیما زیر نظر فارست یعنی مدیر اجرایی مرموز Amaya فعالیت می‌کند. اما حقیقتی که لیلی به‌دنبال آن می‌گردد، در ابعادی بزرگ‌تر از آن‌چه وی می‌تواند در خواب متصور شود، توانایی تحت تاثیر قرار دادن کل دنیا را دارد.

او که فکر می‌کرد این بخش خاص از این شرکت خاصِ قرارگرفته درون سیلیکون‌ولی (Silicon Valley) می‌تواند خودکشی یک انسان را پرونده‌سازی کرده باشد، متوجه وجود توطئه‌هایی به مراتب خطرناک‌تر در گوشه به گوشه‌ی Amaya می‌شود. الکس گارلند همزمان نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی اجرایی این سریال به شمار می‌آید و مشخصا برای سر و شکل دادن به گروه بازیگران و شخصیت‌های آن تا جای ممکن تنوع را در دستور کار داشته است. Devs احتمالا کمترین تعداد بینندگان را بین هشت سریال این فهرست دارد و به‌نوعی می‌شود گفت که تنها گروه محدود و مشخصی از بینندگان را هدف قرار می‌دهد. ولی اگر فضای آن را دوست داشته باشید و به داستان‌های کم‌وبیش ترسناک جریان‌یافته در مرزهای دنیای تکنولوژی عشق بورزید، Devs یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید سراغ‌شان را بگیرید. از آن‌جایی که با یک مینی‌سریال ۸ قسمتی در حال پخش طرف شده‌ایم، در صورت دوست نداشتن اثر هم شما زمان قابل توجهی را با تجربه کردنش هدر نمی‌دهید.

 

سوالی دارید؟ از من بپرسید

سلام چطور میتونم کمکتون بکنم؟