info@amertejarat.com 09124352456 @amertejarat @amertejarat amer-tejaratkhalijfars amertejaratkhalijfars

نکات مهم در مورد اجاره اولین دفتر کاری





اجاره اولین فضای اداری شما به همان اندازه هیجان انگیز و وحشتناک است. اگر از خانه کار کرده اید ، جایی که بیشتر مشاغل کوچک شروع می شوند ، هزینه اضافه شده می تواند دلهره آور باشد. با این حال ، کنار گذاشتن حواس پرتی ها و خواسته های خانه و خانواده ، می تواند تغییری اساسی در بهره‌وری شما ایجاد کند و فضای و آزادی لازم را برای شما برای استخدام کارمندان فراهم کند.

قبل از اینکه غرق شوید و اولین فضای اداری خود را اجاره کنید ، باید نیاز و بودجه خود را تعریف کنید. در اینجا آنچه شما باید در نظر بگیرید

انتخاب مکان مناسب
پیدا کردن فضای در مناطق روستایی می تواند چالش برانگیز باشد. در شهرها می تواند گران باشد. اگر از قبل کارمندی دارید ، می خواهید یک مکان اصلی که دسترسی به آن آسان است. مراکز شهری تمایل دارند که معتبر ، مجلل و دارای مجلل باشند و از مزایای حمل و نقل راحت ، رستوران های محله ، خرید ، سالن های بدنسازی و کافه ها برای چشم پوشی و معاشرت بعد از کار برخوردار باشند. در عین حال ، ترافیک و پارکینگ می تواند کابوس باشد.

اگر آدرس شهر کاملاً ضروری است ، اطمینان حاصل کنید که پارکینگ برای تیم شما و برای مشتریان بالقوه قابل دسترسی است.

اندازه و چیدمان
برای یک تجارت در حال رشد ، این ممکن است دشوارترین سؤال برای پاسخ دادن باشد. فضای اداری به چه مقدار نیاز دارید؟ شما به فضای کافی برای اسکان تعداد کارمندان خود نیاز دارید
به این فکر کنید که آیا به موارد زیر نیاز دارید:

اتاق های ملاقات
اتاق استراحت
اتاق شیردهی
غرفه تلفن
هر اتاق اختصاصی دیگر
بودجه برای دفتر شما می تواند مشکل باشد. علاوه بر هزینه اجاره نامه ، ممکن است مجبور شوید برای  خدمات ، سپرده گذاری ، خرید مبلمان ، وسایل اداری و دکوراسیون پرداخت کنید.

آیا به دستگاه های اداری ، مانند چاپگر تجاری یا فکس نیاز دارید؟ شما باید در هزینه خرید یا اجاره نامه برای آن ها نیز فاکتور بگیرید.

ممکن است شما بخواهید با استفاده از علائم داخلی ، خدمات یا پیشنهادات ویژه ، بروشور و سایر اطلاعات خود را تبلیغ کنید.

برای هزینه های مورد انتظار یک صفحه گسترده تهیه کنید و به دنبال مناطقی باشید که بتوانید هزینه ها را کاهش دهید.

 برخی از اجاره ها شامل خدمات شهری ، امنیتی ، مناطق مشترک و پارکینگ است.

همچنین ممکن است نیاز به بودجه برای تعمیرات داشته باشید.

فضای شماست و می خواهید در آن راحت باشید. نقاشی ، کاغذ دیواری و تزیینات

ممکن است با امضای اجاره نامه طولانی تر پول صرفه جویی کنید زیرا صاحبخانه ممکن است در هر ماه نرخ کمتری را پرداخت کند ، اما آیا در یک سال فضای کافی خواهد بود؟ پنج سال؟ اگر مطمئن هستید که فضا کافی است  ، اجاره بلند مدت طولانی مدت می تواند یک استراتژی خوب باشد.


پیشنهاد میکنم مطلب زیر را هم مطالعه کنید
رایج ترین مشکلات مشاغل کوچک

 

نویسنده علیرضا الهامی پور 

مشاوره کاری : واتساپ یا تلگرام : 09124352456
 


نکات مهم در مورد اجاره اولین دفتر کاری