info@amertejarat.com 09124352456 @amertejarat @amertejarat amer-tejaratkhalijfars amertejaratkhalijfars

چرا باید جاوا اسکریپ یاد بگیریم؟

جاوا اسکریپ چیست؟

به طور طبیعی اگر میخواهید وارد دنیای طراحی سایت شوید یکی از شاهراه هایی که طراحی های شمارا جذاب تر و بروز تر میکند جاوا اسکریپ است در نتیجه پس از یادگیری html css  نوبت به یادگیری جاوا اسکریپ می باشد که دنیای برنامه نویسی ای دارد و پر از چالش های مخصوص به خودش است

چرا باید جاوا اسکریپ یاد بگیریم؟

به طور کلی بدون به کارگیری از جاوااسکریپ و فقط استفاده از سی اس اس نمیتوان یک صفحه وب کامل داشت مثلا فرض کنید میخواهید با کلیک روی قسمتی از صفحه محتویات جدیدی را نمایش دهید یا یک سری از عناصر را حذف کنید که در اینجا کاربردی از جاوا اسکریپ را خواهید دید. جاوا اسکریپ اصولا یک زبان سمت کاربر یا فرانت اند است که بار منطقی فرایندهای سمت سمت وب را بر عهده میگیرد.

ابزار ها و کتابخانه های معروف جاوا اسکریپ چه هستند؟

از مزایای جاوا اسکریپ داشتن کتابخانه ها و فریم ورک هایی است که برای این زبان شکل گرفته اند. در واقع این کتابخانه ها یک سری دستوراتی هستند که به طور خلاصه میتوان از ان ها استفاده کرد . مثلا به جای نوشتن چندین خط برنامه نویسی با استفاده از یک متد جی کوئری میتوانید همان کار را با کیفیت و دقت بالاتری انجام دهید . jquery  از مشهورترین و اشناترین کتابخانه های جاوا اسکریپ می باشد.

برای یاد گیری جاوا اسکریپ چه زبان های باید یادبگیریم؟

برای یاد گرفتن جاوا اسکریپ حتما نباید برنامه نویس ماهری باشید ولی باید با زبان های طراحی وب پایه مثل html css  اشنایی کمی داشته باشید البته با این تفاوت که html css زبان های نشانه گذاری هستند ولی جاوا اسکریپ یک زبان برنامه نویسی می باشد و پر از چالش های متفاوتی است که برای ان باید صبر  و حوصله و تمرکز بالایی داشته باشید.

 

 


چرا باید جاوا اسکریپ یاد بگیریم؟